{}


CodersTrust Polska zmienia nazwę na Future Collars

Szkoła IT CodersTrust prezentuje nową nazwę swojej marki — Future Collars. Zmiana brandu jest m.in. odpowiedzią na rosnący problem związany z kompetencjami potrzebnymi na rynku pracy. 

Future Collars uczy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłego rozwoju i wykorzystywania nowych umiejętności do efektywnej pracy.

 

Nowe technologie, takie jak automatyzacja, robotyzacja czy sztuczna inteligencja całkowicie zmieniają obraz rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Według analizy przeprowadzonej przez instytut DELab UW prawie połowa (47%) znanych obecnie zawodów, w ciągu kolejnych 25 lat, zostanie zastąpiona pracą maszyn. Ta prognoza dotyczy przede wszystkim sektora przemysłowego i przetwórczego, handlu, logistyki, ale także urzędników i pracowników biurowych, m.in. bankowców czy agentów ubezpieczeniowych.

 

Bądź gotowy na zawód przyszłości

Biorąc pod uwagę te przewidywania, współcześni pracownicy już teraz muszą nastawić się na zdobywanie nowych umiejętności, po to, aby w przyszłości znaleźć zatrudnienie. Potwierdzają to m.in. badania firmy McKinsey, według których aż 375 mln osób na całym świecie, do 2030 roku, będzie musiało się przebranżowić i zdobyć nowe kompetencje m.in. umiejętność programowania – by nie wypaść z rynku pracy.

Ponadto kwestia samokształcenia zawodowego jest o tyle istotna, że umożliwi znalezienie pracy w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Jak zakładają eksperci ze Światowego Forum Ekonomicznego dzięki nowym technologiom, do 2022 roku, powstanie 133 milionów miejsc pracy, często związanych właśnie z nowymi zawodami. Co więcej, 90% z nich (według danych UE) będzie wymagało znajomości języków programowania.

 

Future Collars promuje reskilling i upskilling

Odpowiedzią na te zmiany, według założycielek Future Collars – Beaty Jarosz i Joanny Pruszyńskiej-Witkowskiej – musi być efektywne zagospodarowanie przez firmy własnych zasobów ludzkich. Co, zdaniem ekspertek, można osiągnąć, tworząc programy reskillingu i upskillingu, czyli przekształcenia i dokształcenia pracowników do poszukiwanych zawodów.

Uważamy, że każdy powinien odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Wierzymy w „dobrą stronę” technologii, dlatego proponujemy model nauki, który pozwala na zdobycie umiejętności cyfrowych w sposób elastyczny, wygodny i skuteczny – komentuje Joanna Pruszyńska-Witkowska.

Misją Future Collars jest zapewnienie rozwoju i bezpiecznej przyszłości każdemu człowiekowi. To pierwsza firma na polskim rynku przygotowująca do rewolucji na rynku pracy poprzez oferowanie wygodną edukację online.

 

Wykształć specjalistów z Future Collars

Firma wykorzystuje potencjał, który dają nowe technologie. Za pośrednictwem sieci prowadzi konsultacje z ekspertami – wieloletnimi praktykami, wirtualne lekcje na żywo z mentorami, a także umożliwia indywidualną naukę dzięki platformie e-learningowej. Model nauki nie wyklucza współpracy i budowania społeczności. Wszystkie kursy odbywają się w małych grupach (do 12 osób), co gwarantuje utrzymanie motywacji oraz zaangażowania.

Jesteśmy kreatorem innowacyjnej edukacji. Dzięki autorskim rozwiązaniom elastyczny model nauczania. Nasi mentorzy są niezawodnym wsparciem w zdobywaniu umiejętności na współczesnym i przyszłym rynku pracy – podkreśla Beata Jarosz.

Co istotne, po zakończeniu kursu uczestnicy nie są pozostawieni sami sobie. Szkoła łączy ich z potencjalnymi pracodawcami, aby od razu mogli rozpocząć pracę. Future Collars wspiera również zatrudniających – oferując im szkolenia dla pracowników, które kształcą ich na poszukiwanych przez nich specjalistów.

 

Kompetencje przyszłości w Future Collars

Oferta Future Collars zainteresuje wszystkich tych, którzy czują się zagrożeni utratą pracy przez jej automatyzację lub chcą się przebranżowić. Uczestnicy szkoleń to osoby wykonujące powtarzalne zajęcia – pracownicy biurowi, administracyjni czy sprzedawcy. To często osoby na zwolnieniach, np.: młode mamy, które chcą wprowadzić zmianę w swoim życiu. W uzyskaniu nowych kompetencji szukają bezpieczeństwa finansowego (wysokie zarobki w IT), wolności (praca zdalna) oraz rozwoju, które zapewnia programowanie oraz inne obszary wiedzy z zakresu nowych technologii.

 

Korzyści z kursów oferowanych przez Future Collars dostrzegają również osoby, które nie chcą się przebranżowić, a jedynie zdobyć nowe umiejętności i wiedzę – by lepiej wykonywać obecne obowiązki. Są to m.in. marketerzy, liderzy zespołów technicznych oraz ci, którzy interesują się nowymi technologiami.

 

 

Co stoi za nazwą Future Collars?

Nazwa Future Collars odnosi się do nowego typu

pracownika – nie „white collars/białego kołnierzyka”, czyli pracownika umysłowego, ani nie „blue collars/niebieskiego kołnierzyka”– pracownika fizycznego. Jest odzwierciedleniem przyszłości. Tego, jak będziemy pracować, jakie zadania wykonywać oraz w jaki sposób będziemy zdobywać umiejętności potrzebne w pracy przyszłości.

 

Innymi słowy, Future Collars reprezentuje osoby, które stale się uczą i rozwijają. Ludzi, którzy wykorzystują nowe technologie m.in. programowanie do tego, aby efektywniej pracować. Tym samym pozwalają sobie na wolność wyboru, bezpieczeństwo i wykonywanie wartościowego zawodu.

Uważamy, że w przyszłości 100% miejsc zatrudnienia zmieni swój charakter. Każdy z nas będzie miał możliwość pracy zdalnej, na zlecenia i dla różnych pracodawców. Będziemy zmieniali swoje zawody i ciągle zdobywali nowe umiejętności. W związku z tym sądzimy, że nie wszyscy zatrudnieni muszą mieć wykształcenie średnie lub wyższe, ale mogą zdobyć wymagane umiejętności, które pozwolą im na dobre zarobki i bycie ciągle „atrakcyjnym” pracownikiem – podsumowują założycielki Future Collars.

  • 90% zawodów będzie wymagało w przyszłości umiejętności programowania

  • 78% firm jako największe zagrożenie w realizacji strategii cyfrowej wskazuje na brak kompetentnych pracowników

  • 40% miejsc pracy w Polsce jest zagrożonych automatyzacją

(Źródło: badania instytutu DELab UW, PwC i Komisji Europejskiej)

 

„Dzisiaj tylko się liczy to, co wiesz i co umiesz zrobić, oraz jakie masz umiejętności przydatne dla organizacji”.

- Josh Bersin

 

Najnowsze artykuły:

Zapisz się do newslettera

Podaj nam swój adres e-mail a będziemy informować Cię o naszych ofertach specjalnych, wydarzeniach przez nas organizowanych oraz przesyłać ciekawe poradniki na temat nauki programowania.