Finał New Economy Heroes 2017

15 marca odbył się finał organizowanego przez nas wydarzenia New Economy Heroes 2017, które nagrodziło start-upy wykorzystujące technologię Internet of Things.


Jury - pierwszy rząd od lewej: Grażyna Piotrowska-Oliwa (Virgin Mobile), Mateusz Tułecki (GrowPoint Accelerator), Tomasz Kosik (Emerson Automation Solution), Dariusz Żuk (Business Link Poland), Maciej Balsewicz (bValue.vc), Beata Jarosz (CodersTrust Polska), Morten Lund (CodersTrust), Jan-Cayo Fiebig (CodersTrust), dr Małgorzata Bonikowska (ThinkTank)


Konkurs to element szerszej inicjatywy New Economy Heroes, której ideą jest nagradzanie innowacyjnych start-upów i stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń pomiędzy dużymi firmami, inwestorami oraz przedsiębiorcami. W tej edycji konkursu brały udział start-upy wykorzystujące koncepcję Internet of Things (IoT). Zwycięzcę poznaliśmy w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 15 marca w Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Dariusz Żuk - Pomysłodawca i założyciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz CEO & Founder Business Link Poland


Wyboru najlepszego start-upu spośród wielu zgłoszeń podjęli się najlepsi praktycy i doświadczeni przedsiębiorcy. Jednym z prelegentów był światowej sławy inwestor – Morten Lund. Głównym tematem jego wystąpienia były zmagania młodych start-upów. Duński inwestor źródła problemów początkujących działalności upatruje w ich rozmiarze, start-upy są małymi przedsiębiorstwami, w związku z czym nie mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów. Dodatkowo część potencjalnych inwestorów decyduje się na finansowanie tylko jeśli przyniesie im to określone zyski, przykładowo w wysokości miliona dolarów. Jednak w przypadku tak małych działalności jakimi są start-upy, nie można mówić o gwarancji tak wysokich zysków.


Morten Lund - Duński anioł biznesu, inwestor w ponad 100 startupach, w tym CodersTrust. W wieku 31 lat był inwestorem gwiazdy technologii - Skype, który w późniejszym czasie został kupiony przez Microsoft.


Morten Lund podkreślił, że stworzenie modelu biznesowego jest niezbędne dla debiutanckiego start-upu; „Ludzie którzy mają pieniądze, znają tylko jedną aplikację – Excel”. W wystąpieniu nie zabrakło porad dla przedsiębiorców. Według doświadczonego inwestora najlepszym modelem doradztwa dla start-upu jest zespół składający się z trzech osób: Producer, Executor oraz Dealmaker. Dodatkowym elementem jest powołanie zarządu, przed którym będzie się odpowiedzialnym za wszystkie działania biznesowe. Taki model współpracy ma zapewnić najszybsze osiągnięcie zysków.


Morten Lund w trakcie wystąpienia


Inwestor opisał kilka najciekawszych jego zdaniem idei, które obecnie się rozwijają. Jedną z nich jest Poshtel, który oferuje komfort ekskluzywnych hoteli za cenę pokoju hostelowego.

Końcowym etapem wystąpienia Mortena Lunda były pytania od widowni. W jaki sposób będzie wyglądał świat w przyszłości? W jaki sposób zarządzać swoim czasem, mając na głowie tak dużą liczbę projektów?


W dyskusji z Mortenem Lundem aktywny udział brali również kursanci CodersTrust Polska


W finałowej trójce konkursu znalazły się: Sky Tronic firma specjalizująca się w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz wdrożeniu nowoczesnych bezzałogowych statków powietrznych UAV (ang. Unmanned Aerial Vehicles) przystosowanych do stabilnego lotu w trudnych warunkach pogodowych i terenowych, Bionik – start-up oferujący rozwiązania dotyczące identyfikacji produktu, weryfikacji własności intelektualnej i ochrony marki oraz Res Solution, zajmujący się tworzeniem inteligentnych rozwiązań do zarządzania energią elektryczną o nazwie Jitiv.


Reprezentanci Sky Tronic


Reprezentant Bionik


Reprezentant Res Solution


Każdy reprezentant start-upu w trakcie 3-minutowej wypowiedzi przedstawił swoje przedsięwzięcie, oraz zaimplementowane w nim rozwiązania. Po prezentacjach nastał czas na pytania od jury, dotyczące między innymi modelu biznesowego, oraz zastosowań omawianych produktów, oferowanych przez przedsiębiorców. Po dyskusji odbyły się obrady jury.


Jury w trakcie wybierania laureata New Economy Heroes 2017


W trakcie przerwy na obrady jury, na scenie wystąpił Jan-Cayo Fiebig z CodersTrust, który opowiedział o możliwościach, jakie daje ta platforma do nauki programowania online.


Jan-Cayo Fiebig - Co-Founder & Chief Operations Officer CodersTrust


Po wystąpieniu Cayo nastąpiło ogłoszenie wyników. Zwycięzcą konkursu New Economy Heroes 2017 został Sky Tronic, innowacyjny start-up z sektora high-tech, specjalizujący się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla bezzałogowego lotnictwa cywilnego i wojskowego.


Zwycięzcy New Economy Heroes - Sky Tronic


Przedstawiciele spółki mieli możliwość odbycia spotkania mentoringowego z Maciejem Balsewiczem z funduszu venture capital bValue.vc. Tajniki rozwoju firmy, w trakcie specjalnej sesji, zdradzi im również Morten Lund, inwestor  w ponad 100 start-upach. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali również kursy Front End Development na platformie CodersTrust.


Finaliści New Economy Heroes 2017


Konkurs zakończył się uroczystym bankietem, na którym część jurorów wyjaśniła, dlaczego warto angażować się w przedsięwzięcia rozwijające startupy oraz IOT.

Konkurs został zorganizowany w ramach spotkań z cyklu „Globalizacja” organizowanych przez Business Link, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Citi Handlowy. Partnerami inicjatyw są firma Virgin Mobile, Emerson, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Citi Handlowy.


Organizatorzy:


Patroni:

 

CodersTrust Polska to innowacyjna platforma do nauki  programowania online z aktywnym wsparciem doświadczonych mentorów z gwarancją pracy w branży technologicznej.

Najnowsze artykuły:

Zapisz się do newslettera

Podaj nam swój adres e-mail a będziemy informować Cię o naszych ofertach specjalnych, wydarzeniach przez nas organizowanych oraz przesyłać ciekawe poradniki na temat nauki programowania.