Jaki kompilator wybrać do programowania?

Jaki kompilator wybrać do programowania?

W artykule omówię różne typy kompilatorów dostępnych do programowania. Może to być trudna decyzja, ponieważ istnieje wiele opcji do wyboru.

Zacznę od krótkiego przeglądu różnych typów kompilatorów i sposobów ich wykorzystania w różnych językach programowania (Objective-C, Java, C++, Python itp.; patrz tabela poniżej). Poniższa dyskusja skoncentruje się na samym procesie kompilacji, a nie na ich jakości lub przydatności dla określonych języków.

Niektórzy programiści wolą uczyć się programowania, korzystając z książki lub samouczków online. Ale rośnie populacja programistów, którzy wolą uczyć się programowania za pomocą analizy i syntezy, co oznacza, że używają kodu źródłowego istniejącego oprogramowania i łączą go z własnymi pomysłami. Tacy programiści są określani jako „programiści kompilatorów”. Ważne jest, aby wybrać program kompilatora, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom tej grupy. Różne programy kompilatora mają różne funkcje, dzięki czemu nadają się do różnych typów zadań.

Jedną z trudnych, ale ważnych decyzji, które programista musi podjąć w trakcie swojej kariery, jest wybór kompilatora. Programista musi zdecydować, czy chce się uczyć, czy używać kompilatora lub IDE. Musisz wybierać mądrze i mieć na uwadze, który z nich będzie dla Ciebie bardziej przydatny.

Wady i zalety kompilatorów:

Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje wiele różnych kompilatorów dla języków programowania. Tworzone są przez różne firmy i nie mają wspólnych cech. Może być między nimi kilka różnic, nawet jeśli kompilator jest napisany przez tego samego autora.

Najlepszy kompilator do wykorzystania, gdy chcesz nauczyć się programowania, ale nie masz wystarczająco dużo czasu lub wiedzy na ten temat. Programista powinien być w stanie stworzyć program w kilka godzin, podczas gdy nauka innego może zająć tygodnie lub dłużej. Z tego powodu omówimy teraz zalety i wady różnych kompilatorów:

Kompilator to program, który tłumaczy serię instrukcji na język maszynowy, a następnie wykonuje instrukcje na komputerze. Kompilatory należy wybierać ze względu na ich dokładność, szybkość, łatwość użycia i elastyczność.

Korzystanie z kompilatora jest tak proste, jak pisanie kodu na komputerze. Możesz wybrać dowolny z istniejących kompilatorów i zainstalować je na swoim komputerze.

Jaki język na początek nauki programowania?

Jeśli jesteś nowy w programowaniu, powinieneś zacząć od kilku języków wysokiego poziomu, takich jak C. To da ci dobre zrozumienie podstaw i pomoże ci później pracować nad skomplikowanymi obszarami.

Aby dowiedzieć się więcej o podstawowych pojęciach i ideach programowania, możesz zacząć od kilku języków „wysokiego poziomu”. Ułatwiają to początkującym zrozumienie, podczas gdy rozwijają umiejętności w bardziej zaawansowanych, z których programiści zwykle korzystają później.

Nauka programowania to coś, co każdy powinien zrobić przynajmniej raz w życiu. To świetnie, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności lub po prostu chcesz zacząć programować w pracy.

Jednym ze sposobów nauki programowania jest używanie komputera i niektórych języków programowania. Większość z nas bardzo dobrze zna C i C++, ale istnieje wiele innych języków, których możesz się nauczyć: Python, Java, Ruby, Rust, NodeJS itp.

Programiści są podstawą każdego nowoczesnego oprogramowania. Języki, których używają, obejmują szeroki zakres tematów, od języków wysokiego poziomu po języki niskiego poziomu. Mimo to wiele osób wciąż nie zna podstaw programowania.

Powrót na górę