Programowanie w Python

Programowanie w Python

W tej sekcji przedstawimy Ci podstawy programowania w Pythonie i tworzenia rozwiązań współpracujących z najnowszą wersją Pythona 2.7.

Nie jest złym pomysłem rozpoczęcie nauki programowania wcześnie, ponieważ jest to jedna z najbardziej praktycznych umiejętności w każdej pracy. Jest to również świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak działa oprogramowanie i jak można je ulepszyć.

Python to obiektowy język programowania opracowany przez Guido van Rossuma i wydany w 1991 roku w Europejskim Centrum Aplikacji Superkomputerowych w Helsinkach w Finlandii. Python ma jedną z największych społeczności programistów w serwisie GitHub, gdzie co miesiąc otrzymuje ponad 25 milionów linii kodu. Zdecydowanie największym przypadkiem użycia Pythona poza jego własną społecznością jest tworzenie stron internetowych, zwłaszcza w połączeniu z frameworkami takimi jak Django czy Flask, chociaż frameworki takie jak ReactJS również w dużym stopniu wykorzystują Pythona.

Python to zorientowany obiektowo język programowania, który jest szeroko stosowany w nowoczesnym tworzeniu oprogramowania. Jest to język programowania ogólnego przeznaczenia, który najlepiej nadaje się do tworzenia oprogramowania.

Po raz pierwszy usłyszałem o Pythonie w przemówieniu Roberta Cringely’ego na konferencji Software Engineering Research Conference w 1996 roku. Od tego czasu za każdym razem, gdy widziałem newsa o czymś fajnym w Pythonie, ekscytowałem się i zadawałem sobie pytanie, co to może być?

Od ponad 10 lat uczę się Pythona w ramach mojej pracy w JWT (Jakarta Technology), gdzie piszę kod Java i JavaScript. Po tym, jak zmęczyłem się ponownym uczeniem się tych samych rzeczy, postanowiłem odkryć najlepsze części Pythona, które wszyscy znają, ale których nie znają.

Nauka programowania w Python krok po kroku

Python to potężny język programowania, który umożliwia tworzenie aplikacji. Poniżej znajduje się wprowadzenie krok po kroku, jak nauczyć się Pythona i co może on dla Ciebie zrobić.

Python to łatwy do nauczenia język programowania z własną unikalną składnią, więc nauka programowania w Pythonie będzie łatwa i przyjemna. Będziemy korzystać z najlepszego samouczka online dostępnego w branży, getyousharingtutsplus. Obejmuje każdą część programowania w języku Python w prostym języku angielskim, dzięki czemu nawet początkujący mogą łatwo i szybko zrozumieć każdy krok.

W tym samouczku wprowadzimy Cię do Pythona, najpierw prześledzimy jego prostą składnię, a następnie przejdziemy przez różne części kodowania z przykładami oraz wyjaśnieniem, w jaki sposób są one używane w rzeczywistych aplikacjach, takich jak strony internetowe lub programy.

Nauka programowania w Pythonie nie jest łatwa, ale da się to zrobić. To solidna podstawa dla każdego programisty, każdego programisty lub każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na ten konkretny temat.

Nauka Pythona pomaga w uzyskaniu solidnego zrozumienia języka używanego przez programistów i pozwala zwiększyć produktywność w swojej karierze programistycznej.

Powrót na górę