CodersTrust WordPress

WordPress – najwięksi z niego korzystają!

Najwięksi korzystają z WordPressa

Regularnie spotykam się z poglądem, że programista powinien pisać cały kod od początku do końca. Ludziom wchodzącym w świat tworzenia stron internetowych wydaje się, że używanie narzędzi typu WYSIWYG (ang. what you see is what you get) nie jest profesjonalne. Zdaje im się, że korzystając z systemu zarządzania treścią typu WordPress będą niepoważnie traktowani przez klientów. To kompletna bzdura! Dojrzały programista wie, że czas to pieniądz, a narzędzia są po to, by ich używać. A z WordPressa, najpopularniejszego systemu zarządzania treścią, korzystają najwięksi!

Garść statystyk

Według danych z badań przeprowadzonych przez W3Techs w 2015. roku na WordPressie stoi 25% stron internetowych w Internecie. Co więcej, według tych samych danych, WordPress odpowiada aż za 58,7% witryn opartych na systemach zarządzania treścią CMS (ang. content management systems). W Polsce WordPress jest jeszcze bardziej popularny – w 2016 roku, według statystyk podanych przez Built With, WordPress odpowiada za 70% stron korzystających z systemów zarządzania treścią. Tak ogromna popularność narzędzia świadczy o tym, że WordPress jest systemem lubianym i łatwym w obsłudze. Ludzie z natury nie lubią sobie komplikować życia (a doświadczeni programiści tym bardziej!) zatem decydują się na rozwiązania intuicyjne. Taki właśnie jest WordPress.

Mnogość możliwości

Z uwagi na mnogość możliwości jakie daje system WordPress, stawiane na nim strony różnią się praktycznie wszystkim: od układu, przez treści, aż po pełnioną rolę. Na WordPressie można postawić zarówno sklep, jak i stronę wizytówkę czy bloga modowego – możliwości jest bez liku, bowiem cała magia WordPressa tkwi we wtyczkach i motywach, które z łatwością można zainstalować. Mówiąc ogólnie, motywy odpowiadają za wygląd strony, natomiast wtyczki za jej funkcjonalności. A jeśli nawet nie znajdziemy w Internecie tego, czego potrzebujemy – wtyczkę możemy sami napisać lub zlecić jej stworzenie programiście. Fakt, że system WordPress jest systemem otwartym, sprawia, że każdy znajdzie w nim to, czego jego biznes potrzebuje.

Vogue, Mashable i oficjalna strona Szwecji

Najwięksi korzystają z WordPressa. Vogue, znany na całym świecie portal poświęcony modzie, korzysta z WordPressa. Z WordPressa korzysta też portal Mashable – alternatywny portal informacyjny, który zaczynał jako mały blog opiniotwórczy, a z czasem rozrósł się do rozmiarów potężnego dziennika internetowego. Na WordPressie stoi oficjalna strona Szwecji, kraju znanego jako najmniej dotkniętego długotrwałym bezrobociem i liczbą osób żyjącą poniżej minimum socjalnego. A to tylko mały wycinek internetu! Z WordPressa korzystają także Fortune, BBC America, Variety czy Time.

Twój czas – Twój pieniądz

Systemów zarządzania treścią nie należy się bać. To one sprawiają, że praca programisty stron internetowych jest dużo łatwiejsza. Dzięki nim każdy może stworzyć stronę www – niekonieczna jest umiejętność tworzenia grafiki czy pisania kodu. Wystarczy zapał do pracy! Systemy CMS jeszcze długo zostaną na rynku, a WordPress przez wiele lat będzie królem pośród nich!

Zainteresowany? Sprawdź nasz bootcamp WordPress & Freelancing.

wordpress coderstrust

Autorka artykułu: Sylwia Błach – Mentorka bootcampu WordPress & Freelancing

Programistka. Pani magister inżynier. Studentka studiów doktoranckich na Politechnice Poznańskiej na kierunku informatyka. Zainteresowana badaniami sieci społecznościowych. W latach 2015/2016 działała w komitecie organizacyjnym Game Industry Conference – największej otwartej konferencji branży gier w Europie. Przewodnicząca Koła Naukowego Ruch Projektantów Gier. Autorka gry „Snowman: Revenge” dostępnej w Google Play na systemie Android. Zdobywczyni stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia oraz Studenckiego Nobla na szczeblu regionalnym w branży kierunki ścisłe.

Freelancerka. Programuje w silnikach do gier Unity3D i Unreal Engine, w językach Python, C++, Javascript i tworzy strony WWW, m. in. z wykorzystaniem systemów CMS WordPress oraz Prestashop.

Pisarka. Blogerka i modelka. Autorka dwóch blogów: sylwiablach.pl – na którym dzieli się swoją twórczością i przemyśleniami oraz  – vamppiv.pl na którym prezentuje swój styl i efekty sesji zdjęciowych. Modelka w Butterfly Agency Models. Twarz bieliźnianej marki Panache.

Działaczka społeczna. Pracowała przy wyborach Miss Polski na Wózku oraz Miss Wheelchair World. Ambasadorka kampanii Dotykam=Wygrywam promującej samobadanie piersi. Wyróżniona przez markę Panache jako Wzór do Naśladowania w konkursie Modelled by Role Models Nowy Wymiar Piękna. Finalistka Mocne Strony Kobiety magazynu Cosmopolitan.

wordpress coderstrust

CodersTrust Polska to innowacyjna platforma do nauki programowania online z aktywnym wsparciem doświadczonych mentorów z gwarancją pracy w branży technologicznej.